Левски и Ботев Враца играят при резултат 0:0 в контролна среща. Треньорът

...

ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО: Левски 0:0 Ботев Враца, пропуск на Чандъров

Левски и Ботев Враца играят при резултат 0:0 в контролна среща.

Треньорът Станимир Стоилов няма да може да употребява през днешния ден само контузения Илиян Стефанов.

Тъй като идващият формален мач на „ сините “ е чак на 8 април, събота, против Локомотив София на „ Герена “, откакто столичани отпаднаха от шампионата за SESAME Купа на България, Мъри изиска тимът му да поддържа форма. По тази причина бяха проведени още две инспекции. На 3 април Левски ще одобри Марица Пловдив, като мачът отново е от 14:00 часа. Ден по-късно, още веднъж в същия час, „ сините “ срещат още един втородивизионен отбор - Витоша Бистрица.

Срещата започва с опит за напън от страна на домакините. Удар на Роналдо бе блокиран още в самото начало, а в петата минута шут от отдалеченост на Патрик-Габриел Галчев откри очертанията на вратата, само че топката попадна право в ръцете на стража на врачани - Федерико Бариос.

В 14-ата минута вратарят Бариос се засуети под натиска на Рикардиньо и сбърка с подаването си в личното наказателно поле, където доста малко не доближи на Роналдо да стреля. Трябва обаче да отчетем и положителното заставане на Том Рапнуи, който блокира бразилеца, което разреши на стража на Ботев да поправи първичната си неточност и улови.

Пет минути по-късно пристигна и най-чистата обстановка в мача досега. Топката беше центрирана от корнер към точката за дузпа, където Келиан ван дер Каап отигра с глава, а във вратарското поле Асен Чандъров се измъкна и стреля също с глава, само че кълбото мина около лявата греда на Бариос.

В идната врачани разиграха добре отляво, а Момчил Цветанов центрира отляво в наказателното поле, където Марко Мажуга засече с глава, само че прекомерно едва и Николай Михайлов улови.

LIVE | ЛЕВСКИ – БОТЕВ ВРАЦА  0:0